Thursday, August 04, 2005
Во 2007 треба да излезе и новиот Star Trek долгометражен филм, единаесети по ред. Многу фанови би сакале да видат долгометражен филм со екипажот од Star Trek: Deep Space Nine серијалот. Целта на петицијата е да се покаже на Paramount Pictures што е тоа што фановите би сакале да го видат. А тоа е DS9 долгометражен филм или нови епизоди од овој серијал. Имено, според гласините Paramount планира да сними Star Trek филм, со приказна сместена во 2010 и со сосема нова актерска екипа, односно нов брод и нов екипаж. Многу фанови, вклучувајќи ме и мене, се против оваа апсурдна идеја. Лично би сакал да видам филм со екипажот на капетан Jonathan Archer, но и DS9 со капетан Benjamin Sisko, затоа и мојот потпис се наоѓа на сајтот со петицијата.

Поддржете ја оваа интернет петиција и гласајте за DS9 филм или нови епизоди! Кликнете тука и гласајте!
 
автор: Бојан Николов @ 8/04/2005 03:41:00 AM |


2 Comments:


At 9:21 AM, October 14, 2005, Anonymous Ane

Neka ne troshat pari na naslabiot serijal -DS9 napraven dosega.Poprvo bi prifatila sosema nov serijal no pred se novi epizodi od "Enterprise" ili "Voyager".Tolku izbrzano go zavrshija a ushte tolku mnogu kontakti so Daniels 900 godini vo idninata ne se ostvareni.A Trip ke go vratat so kloniranje!

 

At 5:57 PM, November 22, 2005, Anonymous Damjan

Pa da go kloniraat uste ednash e besmisleno. Togash site likovi bi bile besmrtni.Bi stanale Vorti.A 7 sezoni od Voyager ne se izbrzan zavrsetok. DS9 samo napred