Sunday, October 16, 2005
Додаден е уште еден член во МакТрек тимот. Југослав Зинговски, кој до сега ни испрати две статии. Што значи дека, следуваат многу повеќе и многу поинтересни статии. :)

Се разбира, тоа што сакате да го прочитате на МакТрек, можете да пишете на нашиот e-mail, maktrek@gmail.com ... :)
 
автор: Бојан Николов @ 10/16/2005 12:15:00 PM |


10 Comments:


At 5:29 PM, October 17, 2005, Anonymous Anonymous

Ve pozdravuvam.Denes na on.net.mk procitav za blogov i bev prijatno iznenadena.Nie doma(majka,tatko i sinot, kerkata ne e ) site sme fanovi na Startrek - na site serii i site filmovi.Sekogas koga gi ima gi gledame i si diskutirame.Gi pozdravuvam site sto go citaat blogov - od Majkata / Najomilena serija - Voyager/.

 

At 8:20 PM, October 17, 2005, Anonymous Anonymous

Abe za grev ste

 

At 8:21 PM, October 17, 2005, Anonymous Anonymous

Simnete se na zemjava.. pojma od zivotot nemate..ne mi e za vas grev ...grev mi e za decata

 

At 8:46 PM, October 17, 2005, Blogger Бобо Николов

anonymous-и, ај што не се претставивте, океј. Што е толку чудно истовремено да си Star Trek фан и родител?

 

At 12:09 AM, October 18, 2005, Blogger З. Андоновски

Еве, земете ме мене за пример :-) Јесда излезе од контрола ќерка ми веќе одамна :-)

 

At 12:15 AM, October 18, 2005, Anonymous Anonymous

abe da ste zivi i zdravi ama ne ste zdravi

 

At 7:43 AM, October 18, 2005, Anonymous Anonymous

Me zacudija komentarite!Ako ne te interesira temava zosto za drugi davas izjavi? Nie roditelite kako mladi gi gledavme uste prvite epizodi so kapetan Kirk. A sinot sam pocna da si gleda The Next Generation na Hrvatskata. I znam deka na nekoi drugarcinja im davase snimeni epizodi na DVD.I da znaes mnogu sme simnati na zemja. Vo nasava drzava i da sakas da se zanesuvas ne mozes.Bobo pozdrav do tebe.

 

At 9:37 AM, October 18, 2005, Blogger Бобо Николов

Фала за поздравот. :)Инаку, фино би било да изберете некој nickname наместо ова anonymous. Полесно е за распознавање. :)

P.S. Имаме некои планови за Стар Трек форум...има ли заинтересирани за такво нешто?

 

At 2:31 AM, October 20, 2005, Blogger Butik

Тие што мислат дека многу летаме нека се качат горе малку со нас, можеби ќе научат нешто гледајќи Star Trek, а не само да се занесуваат дека ние сме некои фрикови. Како и да е секој си има право на свое мислење, а на тој што не му се допаѓа Star Trek може слободно да не досадува тука и да си го живее својот досаден живот.

 

At 3:59 PM, November 23, 2005, Anonymous Ребро

Поштен е блогов...
Јас моментално ја привршувам трета сезона од Enterprise (со Арчер), и ми се допаѓа.
Штета што ја прекинаа серијата.