Wednesday, September 06, 2006
Долго време се зборува за целосен римејк на првата Star Trek серија. Вакво нешто е многу далеку од остварување, но новите дистрибуции на оваа серија ќе бидат со подобрени компјутерски ефекти и музика, нешто слично на специјалното издание на Star Wars од пред неколку години. Најголемата промена се очекува да биде во сцените од вселената во кои се гледа Enterprise NCC-1701. Сеуште не се знае дали сите епизоди од TOS ќе бидат преправени.

Услуга за фановите и новите генерации или обид да се измолзат пари? Коментирајте на TFU форумот.
 
автор: З. Андоновски @ 9/06/2006 12:42:00 AM |


4 Comments:


At 2:33 PM, September 08, 2006, Anonymous Anonymous

ok e da gi moderniziraat i tie serii, ama daj neka napravat nesto novo. mi fali edna dobra vojna ko na ds9 ili ako nisto drugo neka gi prodolzat enterprise. so vikate na toa?

 

At 4:35 PM, September 08, 2006, Anonymous Crazy

Јас мислам дека треба малце да одат во иднина. 28, 29 век. Temporal Cold War и такви работи. Башка и новиот филм. Глупо е(барем за мене) да го гледам Кирк во млади години. Дајте нешто од иднината, а не Кирк. А ќе го глуми Мет Дејмон(чисто промашување)

 

At 12:24 AM, September 09, 2006, Anonymous Anonymous

абе ова со temporal cold war малце ми е досадно! ке можат по милион пати да умираат, па не знам дак да се појавуваат. може една конвенционална(за 24 век) војна или шо знам можеби earth-romulan wars? е тоа е cool.за новиот приквел со мет дејмон....можеби е првиот star trek производ(било филм или серија) што нема со нетрпение да го чекам.мме на тој berman и тие глупите у paramount!!!

 

At 1:27 PM, September 09, 2006, Anonymous Crazy

Па може и така. Предлог ми беше за Temporal Cold War бидејќи не знам многу за таа војна, а ме интересира. Еве молба до блогов, ако најдат време, да напишат една статија за TCW.