Friday, January 19, 2007
Петиција која ќе биде испратена до македонските телевизии, за прикажување на Стар Трек серијалите. Потпишете!

http://www.petitiononline.com/pet/
 
автор: Бојан Николов @ 1/19/2007 02:04:00 PM |


26 Comments:


At 7:24 PM, January 22, 2007, Anonymous Anonymous

lUGE,ODAMNA VE NEMA NISTO DA NAPISETE NA BLOGOV.KADE VE SNEMA?

 

At 3:26 PM, January 23, 2007, Blogger Бобо Николов

Зафатени сме.

 

At 7:31 PM, January 23, 2007, Anonymous Anonymous

E SO STO STE ZAFATENI, ZAFATENI STE SO PRIVATNIOT ZIVOT ILI SO MAK-TREK? BEZ NAVREDA.

 

At 2:54 PM, January 24, 2007, Blogger Верверичката

Поздрав за акцијата!!! Мило ми е што дејствувате активно. Се најдобро понатаму...
П.С. Имам копија од Стар Трек - Легаси, па ако сака некој, бујрум ќе му направам копија, само што ќе му е потребен нешто појак компјутер барем 2.0 гхз со 1 гб рам и солидна графичка оти се под тоа е само мачење на системот и ваше сопствено...
Уште еднаш, браво за акциите...

 

At 3:21 PM, January 24, 2007, Blogger Бобо Николов

anonymous, па не смееме да имаме приватен живот? :) Сесија е, треба ли да се учи? Башка некои од нас и работат.

 

At 3:22 PM, January 24, 2007, Blogger Бобо Николов

верверичке, фала за пофалните зборови. Јас да најдам време само, и ќе ја играм "Legacy". Ако сакаш, напиши текст за играта, ќе го објавиме. Поздрав.

 

At 6:25 PM, January 24, 2007, Anonymous Anonymous

а колку најмалку потписи треба да соберете, и колку очекувате да соберете.

 

At 9:29 PM, January 24, 2007, Anonymous anonimna

Jas sum prvata sto napisa nesto pod anonimus(nekoj posle me kopiral :) ),ok ve razbiram za ucenjeto,ama bas bi sakala barem odvreme na vreme po nesto novo da pisete,ako ne mozete da se posvetite da pisuvate za seriite,barem pisete po nesto(i toa ne mora premnogu informacii)za akterite i akterkite.

 

At 10:05 PM, January 24, 2007, Blogger galapchev@gmail.com

не е лошо тоа што малата анонимна цурица што го напиша. би можеле да посветите малку повеќе време на МакТрек, или па би можеле да објавите мал конкурс, на кој вашите читатели би ви праќале текстови кои вие ќе ги разгледате и ако ви допаднат би можеле да ги ставите на МакТрек. Незнам дали ме разбирате но мислам идејата не е лоша. Поздрав

 

At 10:05 PM, January 24, 2007, Blogger galapchev@gmail.com

не е лошо тоа што малата анонимна цурица што го напиша. би можеле да посветите малку повеќе време на МакТрек, или па би можеле да објавите мал конкурс, на кој вашите читатели би ви праќале текстови кои вие ќе ги разгледате и ако ви допаднат би можеле да ги ставите на МакТрек. Незнам дали ме разбирате но мислам идејата не е лоша. Поздрав

 

At 10:07 PM, January 24, 2007, Anonymous Anonymous

pa momentalono ima 335 potpisi na peticijata, sto velite dali do krajot na mesecot ce bidat 500.
saka nekoj da se oblozi

 

At 10:56 PM, January 24, 2007, Anonymous anonimna

Malata anonimna curica :)?

 

At 2:40 PM, January 26, 2007, Blogger Ѕвезда Монева

чесен извиднички збор, има да бидеме редовни годинава.
:)

 

At 5:15 PM, January 26, 2007, Anonymous freestyle

dobra zakletva.

 

At 6:23 PM, January 26, 2007, Anonymous anonimna

Eeee,ocekuvavme deka ke bidete redovni godinava i od vcera do denes nemate nisto novo staveno :).
Pozdrav od malata anonimna curica.

 

At 6:41 PM, January 26, 2007, Anonymous Anonymous

ja molime malata anonimna curica da ostavi nekoj podatok za nea.

 

At 6:45 PM, January 26, 2007, Anonymous galapchev@gmail.com

te molam ne mi se luti curici za prekarot, obicno ne sum ja toj sto vadi

 

At 7:19 PM, January 26, 2007, Anonymous anonimna

A kogo toa go interesiraat podatoci za malata anonimna curica :)?Gi sakam Star trek,ne vi li e dovolen toj podatok?

 

At 7:27 PM, January 26, 2007, Anonymous Anonymous

toa vece go znaeme, inace jas prasuvam.

 

At 1:06 PM, January 27, 2007, Anonymous anonimna

Bravo,si kaza koj si,anonimen :).

 

At 9:11 PM, January 29, 2007, Anonymous mirarum

е конечно на некој му текна дека треба да се видат серијалите на нашите телевизии, не го сметам прикажувањето за време на бивша југославија на ноќната програма :)
Браво!

 

At 2:28 PM, January 30, 2007, Anonymous горан

Друштво се надевам најискрено дека ке ви се остварат и вашите и нашите желби да го видиме цел серијал од околу 700 и кусур епизоди на некоја телевизија но искрено мислам дека то ке биде тешко остварлива работа бидејки работам во телевизија и знам како одат тие работи. Многу се гледа на тоа дека треба серијата да биде многу гледана за да може да се пушти во ударно време за да можат да се соберат реклами а со рекламите нормално и пари

 

At 1:30 PM, January 31, 2007, Blogger Goran

luge daj nekako da se napravi da se aktelizira seto ova poveke bidejki kaj na se znae kolku se moje preku mreza da se aktuelizira rabotava . Dajte da go upotrebime Tomche od A1 nekako da napravi nekakov prilog za seto ova

 

At 1:33 PM, January 31, 2007, Blogger Goran

da se napravi povtorno nekakov sobir vo koj Shto ke se dade i oficijalno nekakvo pismo do televiziite za da ima nekakov predizvik inaku teshko ke odi

 

At 9:57 PM, January 31, 2007, Blogger Ѕвезда Монева

This comment has been removed by a blog administrator.

 

At 1:00 PM, February 01, 2007, Blogger Ѕвезда Монева

За петицијата се известени повеќето телевизии, некои дневни весници, а акцијата е поддржана и од повеќе веб сајтови. Се зависи од тоа дали бар една од телевизиите ќе реагира на (се надеваме)големиот број потписи. :)