Monday, July 23, 2007

Здраво на сите!

После долга пауза од неколку месеци, МакТрек е повторно тука, во ново, освежено издание. Во почетокот на август, МакТрек го слави својот втор роденден, и поради тоа решив да го обновам она што обедини многу Стар Трек фанови во Македонија.

Ова што моментално го гледате и читате, требаше да биде објавено за една недела, но неможев да издржам. Го имав дизајнов спремено пред скоро недела дена, и едвај чекав да го заменам со стариот. Исто така, во текот на неделава, можни се мали измени на дизајнот, во зависност од идеите што ќе ми дојдат.

Значи, продолжуваме понатаму! Иако правев муабет со некои од другите уредници на МакТрек за ре-активирањево, незнам кој сигурно ќе почне повторно да пишува. Но, во секој случај, јас ќе се потрудам да објавувам нови текстови, што е можно почесто. Тоа е тоа. Деновиве ќе има нови текстови, а до тогаш – забавувајте се со старите ако не сте ги прочитале. Има околу 130. :)

Поздрав, и фала им на оние што беа со нас овие две години.

 
автор: Бојан Николов @ 7/23/2007 11:17:00 PM |


6 Comments:


At 11:52 PM, July 23, 2007, Blogger XXX-->Ivan<--XXX

Aj ja po 100 pat ke vi kazam dobredojdovte pak :).
P.S. Sinne ako mozes da mi pratis preku PP baner od maktrek da go staam kaj mene na blog...

 

At 6:10 PM, July 24, 2007, Anonymous freestyle

Konecno se vrativte, Welcome beck. a ivan izvini so me nemase seto ova vreme ne bev doma, i znae li nekoj od kade mozam da gi downloadiram epizodite od star trek enterprise. I noviot dizajn e super.

 

At 12:14 PM, July 25, 2007, Blogger Бојан Николов

freestyle, ако користиш торенти, побарај на www.mininova.org

Поздрав.

 

At 2:58 AM, July 26, 2007, Blogger Neno

Искрено секоја чест за сајтов, иако сум еден од "постарите" STAR TREK зависници морам да признаам дека тука налетав на неколку (и нешто поише) рецензии за кои у контекст на нив немав поим.
:)
поздрав и само напред!

 

At 11:17 PM, July 28, 2007, Anonymous anonimna

Anonimna e prijatno iznenadena i od toa sto povtorno ste so nas i od noviot look na Maktrek.Pozdrav i "Live long and prosper" :).

 

At 10:33 AM, July 29, 2007, Anonymous freestyle

добре дојде и ти :))))))))