Wednesday, August 08, 2007
Сигурно се сеќавате дека минатата година кружеа гласини дека во улогата на капетанот Кирк, ќе се појави Том Круз. Најновите гласини се дека Том Круз ќе се појави во улога на првиот Стар Трек капетан - Кристофер Пајк (TOS, "The Cage"). Најверојатно капетанот Пајк ќе има мала улога во новиот филм.

Исто така, доаѓаат и новости во врска со кастингот, поточно за ликот на Павел Чехов. Како опција се спомнува актерот со руско потекло - Anton Yelchin.

Инаку, почетокот на снимањето на новиот Стар Трек филм е закажан за 5-ти Ноември 2007 година. Наскоро треба да има повеќе новости за кастингот. Сеуште е неизвесно дали Вилијам Шетнер ќе се појави во улогата на капетан Кирк.
 
автор: Бојан Николов @ 8/08/2007 02:21:00 PM |


8 Comments:


At 3:17 PM, August 08, 2007, Anonymous anonimna

Luge,samo ne Tom Cruise!Samo ne toj!Dobar glumec e,ama iskreno i najiskreno STO BARA TOJ VO "STAR TREEEEEEEEEEK"??????Poarno nekoj nepoznat glumec,samo ne nekoja prepoznata holivudska zvezda kako nego,PLSSSSSSSSS!!!!!!!

 

At 3:18 PM, August 08, 2007, Blogger Neno

Tom Cruise?
Дискастинг. :(

 

At 3:27 PM, August 08, 2007, Blogger Бојан Николов

Премногу се блиски со Абрамс. Веројатно ради тоа се гласините. :)

 

At 4:23 PM, August 08, 2007, Anonymous freestyle

anonimna e u pravo, Tom Krus ne e za vo Star Trek , neka ode da snimi 4 prodolzenie na Nevozmozna Misija, same ne vo Star Trek

 

At 6:45 PM, August 08, 2007, Blogger Neno

Mission Impossible?
јас попрво би уживал во уште еден "The Oprah Show" спектакл!
:D

 

At 2:25 AM, August 09, 2007, Anonymous freestyle

кој ќе чека до 2008, мислам дека ќе заулавам до тогаш

 

At 6:54 AM, August 09, 2007, Anonymous Anonymous

Pra pra stari informacii ti se ovie.

chekof nema da go ima

nitu Tom

 

At 12:21 PM, August 12, 2007, Anonymous anonimna

Nema da go ima??SUPER!!