Thursday, September 27, 2007
Конечно нови гласини/новости околу кастингот за новиот Стар Трек филм. За улогата на Скоти, се спомнува актерот Пол МекГилион, на публиката познат како Др.Бекет од Stargate: Atlantis. Актерот е со шкотско потекло и има 38 години. Учествувал на аудицијата за новиот Стар Трек филм во Лос Анџелес, па останува да видиме дали неговото учество ќе биде потврдено.

Актерот Мајк Вогел, е исто така спомнуван, но за улогата на капетанот Кирк. Актерот има 28 години, и е познат по минатогодишниот филм “Poseidon”.

Снимањето на новиот Стар Трек филм би требало да почне наскоро, па да се надеваме дека во најскоро време ќе го имаат комплетниот кастинг.

 
автор: Бојан Николов @ 9/27/2007 02:04:00 PM |


12 Comments:


At 9:45 PM, September 27, 2007, Blogger Old Skool English

за ова со Скоти е баш топ мислам типот е феноменален и во атлантис а по се изглеа ќе остане таков и во ST. а за Кирк јас прочитав во едно списание дека има шанси да биде и Robbie Williams шо мислам дека е подобро тој зш ке му се зголеми гледаноста на филмот!!!!

 

At 5:31 PM, September 28, 2007, Anonymous freestyle

ако Роби глуме јас ќе се откажам од СТ и ќе почнам да гледамКасандра....

 

At 9:49 PM, September 28, 2007, Blogger Old Skool English

види брат абе типот како прво спореди го со младиот Кирк и ке видиш дека се ненормално многу исти. Шо мислам дека многу и од старите фанови на пример шо имаат едно 50-60 години и родени во четрс хитлер ке се заинтересираат па за филмот ама онака апла, а инаку како појава Robbie Williams мислам дека не е за актер ама тоа шо е.
Плус мислам дека ке се зголеми гледаноста и ке бидее поголема од онаа на сакатион и од бога казнет серијал по некое бедно име Star Wars

 

At 12:16 PM, September 29, 2007, Anonymous anonimna

Prvo...nemojte taka za "Star wars",kako ljubitel na SF i tie filmovi gi sakam,no se razbira nikogas tolku mnogu kako "Star trek".I vtoro,ako Robbie Williams glumi vo filmot i jas ke se otkazam od ST.

 

At 5:33 PM, September 29, 2007, Blogger freestyle

така анонимна кажи му.....
Роби ШИТС

 

At 1:46 AM, September 30, 2007, Blogger Old Skool English

Види и ас сум љубител на SF и тоа многу голем ама шо star wars квари просек квари и тоа како. мислам за шо даваат пари за тоа срање лугето и вреѓа се шо е на база на имагинација. а за роби типот е познат шо значи сите негови фанови ќе сакаат да го гледаат филмов шо знчи у ќар па ќе биде ST. тоа се вика економска логика :)

 

At 9:19 PM, October 02, 2007, Anonymous anonimna

Sto mi e gajle mene za fanovite na Robbie Williams,vo filmot treba da glumi nekoj sto ke im se dopadne na fanovite na Star trek,a ne na fanovite na Robbie Williams!!!Sakam da gledam tamu nekoi vonzemjani,a ne Robbie Williams maskiran kako Romulanec,Klingonec ili sto i da e!!!I ne se soglasuvam za Star Wars,zosto mene mnogu mi se dopagaat,ne mi se dopagaat tolku vselenski brodovi i sl.tuku borbata pomegu dobroto i zloto i izborot dali ke pravis dobro ili zlo.A da,gi zaboraviv i lightsaberite.Mnogu mi e gajle dali ti se svigaat ili ne,ama za mene se najinteresniot izum(vo Star Wars univerzumot normalno)dosega :)!

 

At 10:32 PM, October 02, 2007, Blogger Old Skool English

абе види за Star Wars тоа со лошото и доброто е многу излитена работа не знам како луге уше се палат на такви работи. мислам ајде убавицата и ѕверот или црвенкапа каде шо увек победува доброто и се е МОНОТОНО! а за роби значи нема да биде клигонец ромуланец или шо и да е туку кирк зашо типот мн личи на шантер у млади години а инаку се решиле да го сменат шо мене и тоа ми одговара. a тоа мачовите шо свтат и шо скокаат као врапциња пре би глеал matrix него тоа

 

At 7:27 PM, October 10, 2007, Anonymous anonimna

E kako ne.Borbata megu dobroto i zloto,toa e klasika covece.A vo "Star wars" ne sekogas pobeduva dobroto.Inaku sto se odnesuva do Crvenkapa,znaci volkot treba da ja izede za da tebe ti bide interesno?!

 

At 12:34 AM, October 12, 2007, Blogger Old Skool English

па да радо би глеал верзија на црвенката каде што крајот би ме изненадил и волкот би победил што знчи ќе има возбудлив крај а крајот го краси делото!!!

 

At 3:22 PM, October 13, 2007, Blogger freestyle

he said, she said bull shit........
Star Wars е нештко како бајка не дека не го сакам, ама сепак СТ е подобар......

 

At 7:03 PM, October 14, 2007, Anonymous anonimna

Aha taka znaci...:)...