Tuesday, October 28, 2008
Додека не најдам слободно време (читај: до наредната недела), ќе мора вака со сликиве и новостите за филмот. Денес се појавија уште нови слики од новиот број на магазинот Empire. Додека чекаме на трејлерот, погледнете ги.

За жал, и понатаму има такви што мислат дека ќе биде нешто од филмов. Мене веќе почна да ми делува и навредливо.


Кирк?


Спок?

Океј...

Labels:

 
автор: Бојан Николов @ 10/28/2008 09:28:00 PM |


3 Comments:


At 3:45 PM, November 01, 2008, Anonymous Anonymous

Spock e ok.Drugite ne gi biduva.:))

 

At 7:59 PM, November 03, 2008, Anonymous Anonymous

Covek ne se razocaruvaj tolku so vakva kampanja so vakov reziser pa duri i del od akterite se odlicni.Pamoze da se kaze deka nbema da bide los filmot.Sepak da ostavime da go vidime pa ke komentirame. Damu dademe sansa

 

At 10:35 PM, November 03, 2008, Blogger Бојан Николов

Не е проблемот во актерите. Екипата е горе-доле, океј. Еве, Сајмон Пег го обожвам како актер и сценарист (Shaun of the Dead, Hot Fuzz, итн.), но никако не ми се вклопува во ова.

Имам проблем со re-boot на нешто што сметам дека треба да остане такво какво што е. Неможам да замислам други актери, па колку и да се добри, на местото на ликови со кои сум растел и многу, многу ми значат. Ај замисли друг Индијана Џонс? :)

Ако се вратиме на TOS, кога ќе видиме што се случува после Nemesis?